auto motor i sport poleca:

Mo’Powa – Nissan 350Z Biturbo

Poleć ten artykuł:

Przeglądając wcześniejsze numery czasopisma Import Tuner, zawsze zachwycaliśmy się ich redakcyjnym projektem: Nissanem 350Z z dwiema turbosprężarkami, przygotowanym na częściach Greddy. Było oczywiste, że w Polsce prędzej czy później ktoś wcieli w życie podobny pomysł. Ile musieliśmy na to czekać? Mało...

Nissan 350Z Biturbo Zobacz całą galerię

Wolność, zazdrość, harmonia - te trzy słowa charakteryzują model 350Z w katalogu Nissana. I przypuszczalnie doza wolności, jaką zapewnia to auto, zazdrości, jaką wzbudza u innych użytkowników drogi i harmonia w jakiej pozwala podróżować byłyby satysfakcjonujące dla lwiej większości szczęśliwców, będących właścicielami tego wyjątkowego samochodu. Ale nie dla Alana. Jemu niestety zawsze było mało.

Najpierw jeździł 68-konnym Swiftem. Mało mocy. Przesiadł się na troszkę mocniejszą 206-tkę. Trochę lepiej, ale wciąż mało. Następne było 110-konne 206 CC - nadal niewystarczajaco. Kupił więc 350Z - wg wskazań producenta 286 KM. I co? Dalej mało! Nie pozostało nic innego jak powiększyć stadninę zamieszkującą pod maską.

Ale o tym za chwilę. Najpierw skoncentrujmy się na części miłej dla oka, a potem dla ucha i pozostałych zmysłów. Zetka sama w sobie wygląda świetnie, rzuca się w oczy wszędzie gdzie się znajdzie i ciężko pomylić ją z jakimkolwiek innym autem. Co na to Alan? Nie protestuje, że tak jest, ale jego auto nie może wyglądać jak wszystkie inne Zetki, więc zakłada bodykit z najlepszego źródła - prosto od Nismo.

W skład tego zestawu wchodzą dokładki zderzaków, nowe progi i eleganckie karbonowe nakładki na boczne słupki z logo tunera. Niewiele dałby jednak ten zestaw bez odpowiedniego obuwia. Oferta felg do tego auta jest ogromna i przed Alanem pojawiło się trudne zadanie. W kwestiach estetyki warto jednak czasem zrobić jedną rzecz - poprosić o pomoc kobietę. Tak też zrobił owner i szybko otrzymał propozycję od koleżanki AniracK z klubu, do którego wstąpił za czasów 206. To ona wykonała szybką wizualizację (szacunek!) i zaprezentowała Zetkę na dziewiętnastocalowych walcach GTC Gold od Volk Racing. Reakcja Alana? Nie, tym razem nie powiedział "mało!", tylko czym prędzej zamówił odpowiedni komplet w Kraju Kwitnącej Wiśni i z niecierpliwością czekał na paczkę. W rzeczywistości wyglądały jeszcze lepiej niż w pracy VT. Tak ozdobiona fura robiła niezłe zamieszanie wszędzie gdzie się pojawiła.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | 350Z | Biturbo

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij