auto motor i sport poleca:

Mocy przybywaj – Cadillac CTS-V Coupe

Poleć ten artykuł:

Cadillac CTS-V Coupe Zobacz całą galerię

Każdy, kto się interesuje choć trochę motoryzacją, wie co to oznacza. Limuzyna w postaci modelu CTS-V w 2008 roku uzyskała najlepszy czas na torze Nurburgring wśród sedanów. Pokonując okrążenie w 7 minut 59 sekund auto okazało się o ponad 13 sekund szybsze od świetnego BMW M5.

Teraz ta sama technika znalazła się pod karoserię CTS-V Coupe. Oznacza to, że między jego przednimi kołami pracuje 6,2-litrowy silnik V8 wspomagany sprężarką mechaniczną firmy Eaton. Rozwija on moc 556 koni mechanicznych i dostępny jest ze skrzynią mechaniczną lub automatyczną o sześciu przełożeniach.

Przypomnijmy, że sedan z tą samą jednostką napędową pod maską przyspiesza do 100 km/h w czasie 4,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h w ciągu 13,2 sekundy.

Światowa premiera Cadillaca CTS-V Coupe nastąpi na tegorocznym salonie samochodowym w Detroit. Wtedy też poznamy więcej szczegółów dotyczących tego szybkiego auta.Teraz zapraszamy zaś do naszej galerii zdjęć.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Cadillac | CTS-V | Coupe | CTS | Detroit Auto Show 2010 | Detroit 2010

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij