auto motor i sport poleca:

Motoryzacyjne premiery 2014 roku

Poleć ten artykuł:

Rok 2014 to między innymi nowy Passat, Mondeo i Fabia. Te modele znaczą dużo na polskim rynku, ale oprócz nich pojawiło się jeszcze wiele innych ważnych aut. Oto zestawienie premier 2014 roku.

Lampy Passat Fabia Mondeo AMG GT

Premiery motoryzacyjne 2014

Subaru WRX STI
Już nie jako Impreza, ale osobny model (WRX) został pokazany w Los Angeles jako następca kultowego Subaru. Co ciekawe, do Europy trafiła tylko hardcorowa odmiana, czyli STI. W nowym modelu nie zwiększono mocy silnika, ale ulepszono sztywność nadwozia. Jazda najnowszym dzieckiem Subaru potwierdziła wcześniejszą tezę - to najostrzejsze STI w historii.

BMW X4 i Porsche Macan
Nie bez powodu te dwa modele znalazły się obok siebie. To konkurenci, którzy rywalizują w segmencie luksusowych SUV-ów. BMW X4 to pomniejszone X6, a Macan to młodszy brat Cayenne'a. "Bawarkę" można kupić z czterocylindrowym dieslem za prawie 200 tys., natomiast twór ze Stuttgartu występuje tylko z silnikami 6-cylindrowymi, dlatego za Macana trzeba "wyłożyć" co najmniej 250 tys. zł.

Ford Mustang
To rewolucyjny model. Po raz pierwszy stworzony od podstaw i nie korzystający z rozwiązań technicznych opracowanych z myślą o innych modelach. To także pierwszy Mustang, którego można kupić w Europie i w Polsce. Z myślą właśnie o europejskich klientach pod maskę kultowego muscle cara trafił ekologiczny czterocylindrowy silnik 2.3 EcoBoost z turbiną o mocy 309 KM i 407 Nm. Chwilę po premierze zwykłej wersji, do sprzedaży trafiła też legendarna odmiana GT350 Shelby.

Renault Twingo
Z cyklu aut przyziemnych w tym roku zadebiutowało Renault Twingo. Podobnie jak Mustang, małe Renault też jest w pewnym sensie rewolucyjne. Z silnikiem i napędem umieszczonym za tylną osią jest rewolucyjnym rozwiązaniem w tego typu autach. No, może my znamy już podobną myśl technologiczną z Malucha. Ceny startują od 35 900 zł.

 

Tagi: premiery | wydarzenie | 2014 | podsumowanie

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij