auto motor i sport poleca:

Mr. General

Poleć ten artykuł:

100 lat General Motors. Bez tego amerykańskiego giganta cała światowa gospodarka byłaby inna. Ostatnie lata nie należą jednak do lekkich.

General Motors Zobacz całą galerię

W trudnych dla siebie czasach General Motors ratuje się ucieczką do przodu. Szef do spraw produktów i guru amerykańskiego przemysłu samochodowego Bob Lutz przekonał zarząd, że ratowanie śpiewających coraz cieńszym głosem SUV-ów oraz zmniejszanie kosztów produkcji to jedna rzecz, ale trzeba pokazać, że GM jest gotów na wyzwania przyszłości. Za niecałe dwa lata ma zostać wprowadzony do sprzedaży model Chevrolet Volt, czyli elektryczny samochód o zwiększonym zasięgu. Auto ma na pokładzie silniki spalinowy i elektryczny, ale nie jest hybrydą, do napędu służy bowiem wyłącznie silnik na prąd. Zestaw akumulatorów ma wystarczyć do uzyskania zasięgu około 65 km, czyli takiego, jaki dziennie "zagospodarowuje" przeciętny Amerykanin. Mały silnik spalinowy służy tylko do ładowania akumulatorów na pokładzie - a więc do przedłużenia zasięgu. Wizje Boba Lutza już nieraz się sprawdzały. Wiceprezes GM zaprezentował Volta osobiście na salonie w Detroit w 2007 r. Być może to jest właśnie recepta na kłopoty koncernu, a nawet na te bardziej ogólne. W końcu co dobre dla General, to dobre dla Ameryki.

Tagi: General Motors | koncerny motoryzacyjne

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij