auto motor i sport poleca:

Muscle car po europejsku

Poleć ten artykuł:

Ford Cobra Shakehead Zobacz całą galerię

Andrus Ciprian to młody, zdolny człowiek z Rumunii, który swoim ostatnim projektem pokazał, że żeby stworzyć piękne auto nie trzeba być świetnie opłacanym projektantem z włoskiej stajni designerskiej. Andrus zainspirowany legendarną Cobrą stworzył jej dzisiejszy odpowiednik - kolejne małe auto, z wielkim silnikiem, które nazwał Ford Cobra Shakehead. Co ciekawe, tworząc ten projekt starał się, by nie brakowało w nim nawiązań do modeli Forda dobrze znanych na naszych drogach - stąd np. w pasie przednim tyle podobieństw do najnowszego Focusa, a nawet małego Ka. Jednak linia nadwozia nie ma nic wspólnego z popularnymi, miejskimi maluchami z granatowym jajkiem na masce. Sportowa linia i przetłoczenia godne kolejnego Vipera, a do tego tył auta, nawiązujący trochę do Corvetty, a trochę do kultowego Forda GT - to może się podobać.

Oby styliści Forda nie przeoczyli tego projektu i pomyśleli o czymś podobnym, może chociaż w niewielkiej serii, z małym, pięciolitrowym V8 pod maską?

źródło: www.diseno-art.com

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 450 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Cobra

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij