auto motor i sport poleca:

Nadjeżdża odświeżony Volkswagen Scirocco

Poleć ten artykuł:

W salonach można już składać zamówienia na odświeżonego VW Scirocco. Może go napędzać 150-konny diesel, albo 280-konna benzyna. Do wyboru, do koloru.

Nowy VW Scirocco Zobacz całą galerię

Pierwsze Scirocco zadebiutowało w 1974 roku, jako sportowo wyglądający VW Golf. Najnowsza trzecia generacja pojawiła się na rynku w 2006 roku i teraz doczekała się gruntownego faceliftingu.

Dużo zadziało się pod maską. Wszystkie silniki zostały wzmocnione i przy tym mają zużywać o 19% mniej paliwa. Wszystkie też spełniają normę Euro 6 i będą wyposażone w system Start/Stop.

Najoszczędniejszy z nich to 2.0 TDI o mocy 150KM, producent podaje spalanie na poziomie 4,2 l/100 km, czyli o 0,6 litra mniej, niż jego o 10 KM słabszy poprzednik. Po drugiej stronie listy stoi wersja R z 2-litrowym turbodoładowanym "benzyniakiem" o mocy 280 KM. Scirocco wyposażone w taki silnik i skrzynię DSG przyspiesza do setki w 5,5 s. Jest więc szybsze niż BMW M5 E34.

Stylistycznie Scirocco po liftingu zostało zmienione z przodu i z tyłu. Przednie lampy mają inny kształt, a opcjonalnie można zamówić "ksenony" z dziennymi oraz tylnymi światłami LED.

We wnętrzu zamontowano nowe fotele i skórzaną kierownicę. Zmieniono także kolorystykę wnętrza i tapicerkę.

W polskiej ofercie znalazły się dwie promocyjne wersje tego modelu: Scirocco Perfectline oraz Scirocco Perfectline R-Style. Obie mają bogatsze wyposażenie w stosunku do standardowej wersji i inną cenę. Wersję Perfectline z silnikiem 1.4 TSI o mocy 122 KM można kupić za 82.690 zł.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 94 190 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: nowy model | Volkswagen | Volkswagen Scirocco

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij