auto motor i sport poleca:

Najbogatsi kierowcy Formuły 1 - raport Forbes 2016

Poleć ten artykuł:

Amerykański magazyn biznesowy "Forbes" jak co roku opublikował listę najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Znajduje się na niej czterech kierowców Formuły 1. Najlepszy zarabia.. niemal pół miliona złotych dziennie!

Kierowcy w Formule 1 od zawsze zarabiają krocie. Oczywiście Ci najlepsi, czyli najszybsi i najbardziej doświadczeni. Młodzież wchodząca do wyścigów często nawet płaci za jazdę zamiast na niej zarabiać. Nie dotyczy to oczywiście śmietanki kierowców. Na ich wypłaty, oprócz kwoty wynikającej z kontraktu z zespołem, składają się oczywiście także wpływy z reklam.

Ale pomimo tak wysokich zarobków kierowcy Formuły 1 ciągle zajmują odległe miejsca w ogólnej klasyfikacji sportowców. Ustąpili tenisistom i piłkarzom - na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się Portugalczyk, piłkarz Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, który zarobił 88 mln euro (około 340 mln zł). Za nim jest Lionel Messi, LeBron James i Roger Federer.

Który kierowca Formuły 1 zarobił w zeszłym roku najwięcej?

Tagi: lewis hamilton | Sebastian Vettel | Fernando Alonso | Formuła 1

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij