auto motor i sport poleca:

Najczęściej kupowane auta w Polsce w 2015

Poleć ten artykuł:

W ubiegłym roku w Polsce sprzedano 408 257 pojazdów - tak wynika z raportu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. To o ponad 30 tys. aut więcej niż w roku 2014. Zobacz, jakie modele najchętniej kupowali Polacy.

W całym minionym roku tylko luty i marzec były miesiącami, kiedy sprzedaż była gorsza w porównaniu do tych samych miesięcy w 2014. Pozostałe miesiące były lepsze i to przesądziło o wyniku za cały 2015 rok.

Lista dziesięciu najchętniej wybieranych aut w 2015 roku jest niemal identyczna jak w roku 2014. Pierwszych siedem marek zachowało miejsca sprzed roku, a miejscami zamieniły się jedynie pojazdy na trzech ostatnich pozycjach. Jedna tylko marka – Peugeot – zanotowała gorszy wynik niż rok wcześniej. Pozostałe cieszą się wzrostami – włącznie z Volkswagenem, któremu afera związana z emisją spalin najwyraźniej nie przeszkodziła w zwiększaniu sprzedaży.

Miejsce lidera - tu bez rewelacji - zajmuje Skoda, która sprzedała w Polsce ponad 45,5 tys. nowych samochodów. Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen z liczbą ponad 40 tys. sprzedanych pojazdów. Najniższe miejsce podium zajmuje Toyota (ponad 36 tys. sztuk). Dalej są Opel, Ford, Renault, Fiat, Kia, Hyundai i Peugeot.

Zobacz, jakie auta najchętniej kupowali Polacy w 2015 roku.

Tagi: sprzedaż w Polsce | 2015

Oceń artykuł:

1,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij