auto motor i sport poleca:

Najmocniejsze Porsche 911 GT3 RSR

Poleć ten artykuł:

Porsche 911 GT3 RSR Zobacz całą galerię

Inżynierowie niemieckiej marki dopracowali przede wszystkim aerodynamikę, mającą zapewnić jak najlepszy docisk samochodu do nawierzchni. Większość zmian skupiła się wokół przedniej części nadwozia, gdzie w oczy rzuca się przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza po bokach. Tylne skrzydło pozostało, jak w poprzednim modelu.

3,8-litrowy silnik typu bokser przeszedł tylko drobne modyfikacje. Jego moc nadal wynosi 465 KM i osiągana jest przy astronomicznych 8000 obr/min, a maksymalny moment obrotowy 430 Nm niewiele szybciej, bo przy 7250 obr/min. Kręcić to cacko można do 9400 obr/min!

Całkowitą nowością jest za to sześciostopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów, pochodząca z prototypu Porsche RS Spyder. Jest lżejsza niż poprzednia i jeszcze szybsza.

Obok 911 GT3 Cup i 911 GT3 S, model RSR jest trzecim modelem dostępnym w ofercie Porsche Motosport. Jego cena wynosi... jedyne 349 800 euro (+VAT). W końcu wyścigi samochodowe to sport tylko dla wybranych!

źródło: Porsche

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 482 030 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | 911 GT3 | RSR

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij