auto motor i sport poleca:

Najnowsze wyniki Euro NCAP

Poleć ten artykuł:

Euro NCAP Zobacz całą galerię

Udział w nich wzięło łącznie 12 samochodów. Osiem z nich w kategorii ochrony dorosłych otrzymało pięć gwiazdek, dwa po cztery gwiazdki - Mercedes Viano oraz Ford Fiesta. Najgorzej punktowały zaś Ford Ranger, który otrzymał dwie gwiazdki i Dacia Sandero - zdobywca trzech gwiazdek.

 Ta ostatnia została przebadana w podstawowej wersji wyposażenia oraz w odmianie posiadającej na swoim pokładzie opcjonalne elementy wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. W tym drugim przypadku Sandero otrzymało cztery gwiazdki.

Niestety, w kategorii ochrony pieszych żadnemu z aut biorących udział w teście nie udało się uzyskać maksymalnej noty. Najbliżej niej były trzy auta: Honda Accord, VW Golf oraz Ford Fiesta, które otrzymało po trzy gwiazdki.

Niedawno Euro NCAP ogłosiło nową punktację swych testów zderzeniowych. Pierwsze wyniki aut testowanych na nowych warunkach poznamy w lutym przyszłego roku.

Źródło: Euro NCAP

 

Tagi: Euro NCAP | testy zderzeniowe

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij