auto motor i sport poleca:

Najszybszy Seat w historii

Poleć ten artykuł:

W Seacie Leonie SC 280 Ultimate Sub8 Performance Pack postawiono na zmniejszenie masy, większe koła i hamulce. Efekt? Najszybszy Seat w historii.

Sea Leon SC 280 Ultimate Sub8 Performance Pack

Seat Leon SC 280 z pakietem Ultimate Sub8 Performance Pack jest typowym autem, gdzie producenci oferują mniej za więcej. Otóż żeby zredukować masę auta, usunięto klimatyzację, a w systemie audio zamiast 8 głośników, pojawiły się 4. Uszczuplono także deskę rozdzielczą i usunięto tylne kratki wentylacji. Zniknął także schowek pod fotelem.

Leon stracił więc na praktyczności, ale zyskał na osiągach. Większe o 30 mm tarcze z zaciskami Brembo zatrzymują auto skuteczniej niż kiedykolwiek. Masywne 19-calowe felgi z wyczynowymi oponami typu semi-slick od Michelin dbają o maksymalną trakcję (tylko na suchym asfalcie).

2-litrowe TSI o mocy 280 KM pozostawiono bez zmian (prawdopodobnie, żeby nie zagrażać Golfowi R). Do wyboru, tak jak przy zwykłym Leonie, jest 6-biegowa skrzynia manualna lub DSG.

Głównym konkurentem dla Seata Leona SC 280 z pakietem Ultimate Sub8 Performance Pack ma być Renault Megane R.S. 275 Trophy. Za brak klimy i dodatkowych schowków Seat liczy sobie w Wielkiej Brytanii £4,200. Bez sensu? Nie do końca, zważywszy że podobne zabiegi robi np. Porsche z modelem GT3 RS, czy BMW kiedyś w M3 CSL. Klienci z pewnością się znajdą.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: najszybszy | Seat Leon SC

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij