auto motor i sport poleca:

Następca Defendera będzie robiony w Polsce?

Poleć ten artykuł:

Obecny Defender jest produkowany w Solihull w Wielkiej Brytanii, choć decyzja o jego dalszej produkcji jest nieznana. Następca ma pojawić się w przyszłym roku i teraz ustalane jest miejsce jego produkcji. Bardzo możliwe, że będzie to w Polsce.

Land Rover DC100 Defender Concept

Nowy Defender może być oferowany w aż 5 wersjach: krótkiej, dwudrzwiowej z metalowym dachem lub materiałowym, czterodrzwiowej, długiej z metalowym dachem lub jako pickup z krótkim rozstawem osi i jedną parą drzwi lub długim z dwoma parami. Pod maską znajdą się najnowsze motory z palety Land Rovera z 6-stopniowymi skrzyniami manualnymi lub 9-biegowym automatem.

Land Rover póki utrzymuje obecną generację Defendera przy życiu, ale nie wiadomo, jak długo przystanie przy tej decyzji. Rozważana jest też produkcja niektórych modeli LR (być może też Defendera) nieopodal Wrocławia. Drugą opcją są Węgry i miasto Gyor, gdzie miała by być wybudowana nowa fabryka. Oczywiście trzymamy kciuki, aby wybór padł na nasz kraj. Na oficjalne oświadczenie i decyzję musimy jeszcze poczekać.

Tagi: Land Rover Defender 110 SW | Defender | produkcja w Polsce

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

gienio832, 25 maja 2015, 21:24

Na pewno żaden następca nie dorówna Defenderowi w jego właściwościach terenowych i sprawdzonej konstrukcji
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij