auto motor i sport poleca:

Następca Fiata Bravo na testach

Poleć ten artykuł:

Motoryzacyjni paparazzi przyłapali w Turynie zamaskowanego następcę Fiata Bravo. Co ciekawe, auto mimo mocnego kamuflażu mocno przypomina obecne Punto. Co więc będzie z tej gruszki na sośnie?

Fiat Bravo 2016 Zobacz całą galerię

Fiat Bravo był nieco motany niczym żaglowiec na wzburzonym morzu. Po modelu Tipo Fiat przedstawił dwa bratnie modele Bravo i Brava. Różnica polegała na liczbie drzwi. Bravo miało ich troje, tymczasem Brava piątkę. Pierwszą generację Polacy mogą pamiętać dobrze, bowiem w latach 1996-2000 w tyskich zakładach Fiata zmontowano 3842 egzemplarze tego modelu. Później przyszedł czas na następcę, czyli Stilo. Po pięciu latach produkcji tego modelu Fiat postanowił powrócić do nazwy Bravo i w 2007 roku zaprezentował drugą generację, którą mieliśmy okazje z przyjemnością testować.

Po kolejnej pięcioletniej przerwie dochodzą nas słuchy o wznowieniu Fiata Bravo. Po wyglądzie jeżdżącego, zamaskowanego prototypu widać niewiele. Auto wygląda łudząco podobnie do obecnego Punto. Prawdopodobnie "pożyczy" sobie nieco z ładnej Aegei, na której ma być oparte.

Także silniki mają być przejęte z modelu Aegea, a mowa o dwóch dieslach Multijet II oraz dwóch benzynowych. Przedział mocy to 95-120 KM. Możliwe, że Fiat zdecyduje się zmienić nazwę produkcyjnej wersji. Auto ma być także produkowane na rynek turecki i tam wytwarzane. W Europie miejsce produkcji to prawdopodobnie Cassino we Włoszech.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat | Bravo | zdjęcia szpiegowskie

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij