auto motor i sport poleca:

Nic nie jest pewne

Poleć ten artykuł:

Rajdy Katalonii, Korsyki i Japonii Zobacz całą galerię

Do końca Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata 2007 coraz bliżej. Rajdy Katalonii, Korsyki i Japonii nie przyniosły "medalowych" rozstrzygnięć.

Po krótkiej wizycie na antypodach (szutrowy Rajd Nowej Zelandii) rajdowa karawana wróciła na dwa asfaltowe występy do Europy (rajdy Katalonii i Korsyki), by następnie udać się z wizytą do Japonii i wrócić do ścigania na odcinkach szutrowych.

Pierwszy OS Rajdu Katalonii pada łupem Grönholma (na Fordzie), któremu przed emeryturą marzy się jedyny w karierze triumf na nawierzchni asfaltowej. Dotychczas, dwukrotny mistrz świata zwyciężył w 30 eliminacjach WRC, ale wyłącznie tych rozgrywanych na luźnych nawierzchniach. Przed pierwszą wizytą w serwisie wszystko wróciło jednak do normy: prowadził już Loeb, a tuż za nim plasował się jego kolega z zespołu Citroëna - Hiszpan Sordo, którego uskrzydlał doping lokalnych kibiców.

Oprócz kierowców fabrycznych Citroëna i Forda, do walki o najwyższe lokaty na trasach Rajdu Katalonii -włączył się Duval na Xsarze "z demobilu". W klasyfikacji końcowej rajdu znalazł się na piątym miejscu, czyli tuż za "fabrykami", które ukończyły rajd w kolejności - Loeb-Sordo (Citroën) i Grönholm-Hirvonen (Ford). Po rajdzie w Hiszpanii przewaga Grönholma nad Loebem w klasyfikacji MŚ zmalała do 6 punktów.

Zaledwie tydzień po Rajdzie Katalonii rajdowcy walczyli o punkty na Rajdzie Korsyki. Po odwołaniu pierwszego odcinka specjalnego, do szturmu znowu przystępuje Grönholm. Wygrywa dwa oesy i przewodzi stawce. Loeb przyznaje w wywiadach, że czasy uzyskane przez Grönholma wprawiły go w osłupienie. "Jak tak dalej pójdzie, żeby dogonić i wyprzedzić Marcusa, będę musiał podjąć maksimum ryzyka, a to nie w moim stylu" - powiedział Francuz na pierwszej strefie serwisowej. I podjął. Już po pierwszym etapie załoga Citroëna - Loeb-Elena - prowadziła w Rajdzie Korsyki. Grönholm skwitował jazdę rywala jednym zdaniem: "Gdyby nie Loeb, byłbym królem asfaltów."

Tagi: rajd | Katalonia | Korsyka | Japonia | wyścigi

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij