auto motor i sport poleca:

Nie będzie Chryslera w Europie

Poleć ten artykuł:

Chrysler Crossfire i Dodge Viper Zobacz całą galerię

Prezes Chryslera i Lancii - Olivier Francois powiedział w wywiadzie dla Auto News Europe, że zgodnie z planem, w maju 2011 roku w ramach połączonej sieci dystrybucji obu marek powstanie 1000 punktów sprzedaży w Europie. Wszystkie modele Chryslera otrzymają znaczki Lancii. Sprawa nie dotyczy tylko Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie modele Lancii nie są sprzedawane - tam logo Chryslera pozostanie.

Firma-matka Lancii - koncern Fiata wysłał do prawie 1100 punktów dealerskich Lancii i Chryslera listy z informacją o wygaśnięciu umów dealerskich z końcem maja 2011 roku. Zamiast nie powstać ma nowa sieć łącząca sprzedaż modeli obu marek, pod wspólnym szyldem Lancii.

Z punktów dealerskich Chryslera sprzedających auta marki Jeep wyodrębnione zostaną oddzielne punkty sprzedaży tej marki, a Dodge ma stać się niszowym graczem, zajmującym się importem amerykańskich muscle cars.

Szkoda, że taki pomysł nie pojawił się gdy w sprzedaży w Europie był jeszcze Chrysler Viper. Lancia Viper - to by było coś!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Chrysler | Lancia

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij