auto motor i sport poleca:

Nie będzie MiTo GTA!?

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Wszystko przez kryzys ekonomiczny. Wczoraj Aston Martin ogłosił, że nie zbuduje pierwszego własnego SUV-a, natomiast jeden z pracowników Alfy Romeo w wywiadzie udzielonym angielskiemu portalowi iMotor stwierdził, że "budowanie takiego samochodu, jak Alfa Romeo MiTo GTA w dzisiejszych czas jest nieopłacalne".

Przypomnijmy, że koncepcyjne MiTo GTA pokazywane było na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. Auto wyposażone było w 1,8-litrowy, czterocylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbosprężarką o mocy 240 koni mechanicznych.

Prototyp MiTo GTA wyróżniał się też ostrym wyglądem, sportowym zawieszeniem, elementami nadwozia i wnętrza z włókna węglowego oraz elektroniczną blokadą przedniego mechanizmu różnicowego.

Światowa premiera małej sportowej Alfy Romeo miała nastąpić na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Jeśli to auto nie zostanie ustawione na stoisku włoskiej marki, będzie to oznaczało, że Alfa Romeo rzeczywiście zrezygnowała z MiTo GTA!

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Alfa Romeo | MiTo | GTA Concept | kryzys ekonomiczny

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij