auto motor i sport poleca:

Nie będzie następcy Peugeota RCZ

Poleć ten artykuł:

Informacja o jego „śmierci” nie należy do pozytywnych, bo przecież Peugeot RCZ to jeden z najciekawszych samochodów aktualnie produkowanych przez francuzów. 

Peugeot, RCZ, Asphalt

Francuskie coupe stanie się ofiarą cięć jakie Peugeot zamierza zrealizować do 2022 roku. W planach jest dość duże okrojenie aktualnej gamy modelowej o kilka pozycji, które nie przynoszą firmie zysków i należą do rynkowej niszy. Szefowie marki nie zdradzili jeszcze które modele poza RCZ-tem  nie odczekają się swoich następców.

W roku 2012 i 2013 Peugeot poniósł ogromne straty,  których udało się uniknąć w roku ubiegłym dzięki wprowadzeniu programu skupiającego się na 13 najważniejszych i najlepiej sprzedających się modeli. Jak zeznaje szef marki, Maxime Picat, to właśnie tych 13 pozycji z gamy Peugeota przynosi 95% wszystkich zysków koncernu. RCZ najwidoczniej nie znajduje się w tym opłacalnym gronie.

Na salonie samochodowym w Shanghaiu, Picat otwarcie mówi o swojej sympatii do tego coupe, ale jako firma muszą skupić się na swoich najważniejszych modelach tak, aby były najlepsze w swoich klasach. Dodaje również, że podążanie i kreowanie nisz jest dla marek premium, a dla nich okazało się uciążliwe i nieopłacalne. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot RCZ | koniec produkcji

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij