Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Nie dla Europy – Lexus HS 250h

Lexus HS 250h Lexus HS 250h

Pojazd Lexusa ma być czymś pomiędzy IS-em oraz większym ES-em. HS, który zadebiutował podczas ostatnich targów motoryzacyjnych w Detroit, jest pierwszym na świecie luksusowym samochodem oferowanym tylko z napędem hybrydowym.

Pod jego maską spoczywa 2,4-litrowy, benzynowy silnik czterocylindrowy o mocy 187 koni mechanicznych, współpracujący z silnikiem elektrycznym. Ciekawostką jest to, że jednostka spalinowa jest w stanie pracować na paliwie tylko 87-oktanowym.

Lexus na razie nie zdradził szczegółów dotyczących zużycia paliwa swojego najnowszego modelu, ale podkreśla, że HS 250h ma być bardzo ekonomiczny, także dzięki świetnej aerodynamice. W temacie ekologii niezwykle ważny jest również fakt, że 85% materiałów, łącznie z akumulatorami, da się w pełni przetworzyć.  

Oczywiście, nie zapomniano o bogatym wyposażeniu auta. Na jego pokładzie znajdą się m.in. elektryczne fotele, system head up display (wyświetlający informacje na szybie), komplet poduszek powietrznych, czy też automatyczna klimatyzacja.

Lexus HS 250h w sprzedaży znajdzie się latem bieżącego roku. Jego ceny na rynku amerykańskim będą niewiele wyższe niż 20 tysięcy dolarów.

Źródło: Lexus

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 147 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  prawie jak Honda czyt. kopia
  ~tm79, 2009-01-18 04:30:43
 • avatar
  zgłoś
  Nowa hybryda Lexusa o nazwie HS 250h to auto, które nie będzie oferowane w Europie. Jego przeznaczeniem są rynki północnoamerykański i japoński.
  auto motor i sport, 2009-01-16 11:18:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij