auto motor i sport poleca:

Nie dla Europy – Lexus HS 250h

Poleć ten artykuł:

Lexus HS 250h Zobacz całą galerię

Pojazd Lexusa ma być czymś pomiędzy IS-em oraz większym ES-em. HS, który zadebiutował podczas ostatnich targów motoryzacyjnych w Detroit, jest pierwszym na świecie luksusowym samochodem oferowanym tylko z napędem hybrydowym.

Pod jego maską spoczywa 2,4-litrowy, benzynowy silnik czterocylindrowy o mocy 187 koni mechanicznych, współpracujący z silnikiem elektrycznym. Ciekawostką jest to, że jednostka spalinowa jest w stanie pracować na paliwie tylko 87-oktanowym.

Lexus na razie nie zdradził szczegółów dotyczących zużycia paliwa swojego najnowszego modelu, ale podkreśla, że HS 250h ma być bardzo ekonomiczny, także dzięki świetnej aerodynamice. W temacie ekologii niezwykle ważny jest również fakt, że 85% materiałów, łącznie z akumulatorami, da się w pełni przetworzyć.  

Oczywiście, nie zapomniano o bogatym wyposażeniu auta. Na jego pokładzie znajdą się m.in. elektryczne fotele, system head up display (wyświetlający informacje na szybie), komplet poduszek powietrznych, czy też automatyczna klimatyzacja.

Lexus HS 250h w sprzedaży znajdzie się latem bieżącego roku. Jego ceny na rynku amerykańskim będą niewiele wyższe niż 20 tysięcy dolarów.

Źródło: Lexus

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Lexus | HS 250h | nowy model | Detroit Auto Show 2009

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij