auto motor i sport poleca:

Niebezpieczne tunele

Poleć ten artykuł:

Tunel drogowy

Do takich wniosków doszła europejska agencja Euro TAP, która przebadała pod kątem zagrożeń dla kierowców 31 najdłuższych tuneli w 11 państwach Europy. Aż 9 z nich uzyskało wyniki znacznie poniżej średniej, co stanowi najgorszy rezultat od pięciu lat! Szczegółowy cykl badań bezpieczeństwa w tunelach agencji Euro TAP składa się z ponad 200 kryteriów pogrupowanych w ośmiu kategoriach.

Najgorzej w badaniu wypadły tunele na terytorium Norwegii i Włoch. Wszystkie trzy przebadane norweskie tunele Eikefet, Jernfjell i Matreberg otrzymały najniższe noty z możliwych! Z kolei we Włoszech z pięciu obiektów trzy uznano za wyjątkowo niebezpieczne w razie wypadku, czy pożaru. Są to Breva, Cernobbio i Marinasco. Ten ostatni oddano do użytku zaledwie kilka miesięcy temu! Za najbardziej niebezpieczny europejski tunel uznano Cernobbio o długości 2,4 kilometra leżący w pobliżu miasta o tej samej nazwie na jeziorem Como.

Źródło: Euro TAP, Informacja Mototarget

Tagi: tunele drogowe | drogi | wypadki

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij