auto motor i sport poleca:

Niemieccy studenci pobili rekord świata w sprincie do „setki”!

Poleć ten artykuł:

Nie Bugatti ani żaden Koenigsegg. Czas 1,779 sekundy do 100 km/h osiągnęli niemieccy studenci swoim bolidem startującym w Formule Student. 

Zobacz całą galerię

To wręcz niewiarygodne, że nowy, choć wciąż nieoficjalny rekord świata w sprincie do 100 km/h należy nie do żadnego z koncernów produkujących elitarne, obrzydliwie drogie hipersamochody, ale do grupy niemieckich studentów startujących w Formule Student. Żacy zza Odry zbudowali niesamowity pojazd, dzięki któremu pierwszą „setkę” udało im się osiągnąć w oszałamiająco krótkim czasie 1,779 sekundy!

Co było kluczem do sukcesu młodych inżynierów? Czynników jest wiele. Jednym z nich jest lekkość, czyli kluczowy termin w każdym sporcie motorowym. Ważący zaledwie 160 kg pojazd ma fantastyczny stosunek mocy do masy – kolejne przykazanie na drodze do uzyskania świetnych osiągów. Część chwały należy się więc jednostce napędowej, którą jest w pełni elektryczny motor oferujący 136 KM. Żeby uświadomić ogrom pracy i geniusz studentów wystarczy podać, że wspomniany już stosunek mocy do masy elektrycznego bolidu jest lepszy niż wartego fortunę Bugatti Veyron Super Sport, czy też Porsche 918 Spyder.

Jak już zaznaczyliśmy, rekord jest wciąż nieoficjalny. W nadchodzących tygodniach ma on zostać potwierdzony przez znany z kolekcjonowania wszelkich rekordów zespół Guinness World Records.

 

Tagi: rekord Guinnessa | przyspieszenie | Formuła | studenci

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij