auto motor i sport poleca:

Nikt nie chce wyjątkowego Lamborghini

Poleć ten artykuł:

Podczas aukcji RM Sotheby w Nowym Jorku wystawiono na sprzedaż wyjątkowy, bo jedyny na świecie, egzemplarz Lamborghini. Niestety nikt nie skusił się na ten model.

Lamborghini Concept S po raz pierwszy pojawiło się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2005 roku. Wersja koncepcyjna zebrała bardzo pozytywny odbiór i początkowo zakładano produkcję 100 egzemplarzy. Jednak finalnie powstał tylko jeden samochód. Wszystko ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji oraz czas, jaki był potrzebny na produkcję tej wersji.

Jedyny na świecie egzemplarz trafił na aukcję RM Sotheby w Nowym Jorku, gdzie specjaliści wyceniali jego wartość na przedział pomiędzy 2,4 - 3 mln dolarów. Jednak nie znalazł się żaden śmiałek, który wylicytowałby ten samochód.

Nawet po dekadzie od premiery ten samochód nadal robi wrażenie, a jego przebieg to zaledwie 180 kilometrów. Co więcej, spełnia on wszystkie wymogi dopuszczające go do ruchu ulicznego. Być może niebawem znów trafi na aukcje, tylko z niższą ceną.

Tagi: Lamborghini | Lamborghini Concept S

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij