auto motor i sport poleca:

Nissan GT-R - historia Godzilli

Poleć ten artykuł:

Geneza kultowego Nissana GT-R swój początek ma w 1957 roku i jest powiązana z samochodem Prince Skyline.

Firma Prince Motor Company produkowała samochody od 1952 roku, do momentu, kiedy w 1966 połączyła się z Nissanem. Jednak początki "książęcej" marki sięgają przedsiębiorstwa Taschikawa Aircraft, które produkowało samoloty dla japońskiej armii podczas II wojny światowej. Nazwa "Prince" pojawiła się w 1952 r., aby uhonorować ówczesnego księcia Akihito, a późniejszego cesarza Japonii.

 

W 1957 roku firma Prince Motor Company przedstawiła model Skyline. Pierwotne plany zakładały dostarczenie na rynek luksusowego sedana. Jednak pojawiła się również wersja Skyline Sport, czyli dwudrzwiowe coupe i kabriolet.

Współczesny Nissan GT-R w porównaniu do swojego protoplasty to ogromny skok technologiczny. Na marcowych targach motoryzacyjnych w tym roku japoński producent przedstawił kolejny face lifting obecnej generacji GT-Ra. Delikatnie zmieniony wyglądu auta oraz moc silnika 3.8 V6 biturbo podniesiona o 20 KM to główne zmiany, które pojawiły się w ramach face lifttingu „Godzilli”.

Na nową generację Nissana GT-R fani marki i świat motoryzacji muszą jeszcze poczekać. Jak długo? Z niepotwierdzonych informacji wynika, że nowa generacja pojawi się na początku 2018 roku. Największą nowością ma być zastosowanie układu hybrydowego, który nie dość, że poprawi osiągi samochodu to jeszcze pozwoli sprostać restrykcyjnym normom emisji szkodliwych substancji.

Nim jednak Nissan przedstawi nową generację, Przedstawiamy Wam historię jednego z najbardziej kultowych japońskich aut sportowych. który podbiły światową motoryzację i utarły nosa europejskim hegemonom.

Uchylamy również rąbek tajemnicy, gdyż jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie będziecie mogli przeczytać relację z pierwszej jazdy najnowszym Nissanem GT-R po face liftingu. Polecamy również śledzić naszą stronę na Facebooku, gdzie udostępnimy zdjęcia auta i filmiki. A tymczasem zapraszamy do lektury historii japońskiej „Godzilli” od Nissana.

Tagi: Nissan GT-R | Nissan GT-R Nismo

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij