auto motor i sport poleca:

Nissan IDx Freeflow - nie trafi do produkcji

Poleć ten artykuł:

Nissan GT-R oraz 370Z to ciągle jedyne prawdziwie sportowe samochody w ofercie japońskiego producenta - nie dołączy do nich nowe, lekkie coupe z napędem na tylne koła.

Zobacz całą galerię

Przypomnijmy - Nissan IDx Freeflow został pokazany podczas salonu samochodowego w Tokio w 2013 roku, miał być najtańszym i najsłabszym modelem z linii "Z" i jako konkurentów miał wziąć na celownik Mazdę MX-5 i Toyotę GT86. Według wcześniejszych doniesień samochód miał być napędzany 1,5 litrowym silnikiem z turbodoładowaniem.

Jednak ani IDx Freeflow, ani jego wersja wzmocniona przez Nismo, nie trafią w najbliższych latach do produkcji. Jak stwierdził Shiro Nakamura, dyrektor działu stylistycznego Nissana - "nie ma obecnie planów na wprowadzenie niedrogiego samochodu z napędem na tylne koła" i dodał, że wejście z samochodem sportowym w taka niszę w rynku to zbyt drogie przedsięwzięcie.

„Do tego potrzeba odpowiedniej platformy, która musi być mała, lekka i w dodatku niedroga. W rzeczywistości jest to dość trudne do zrealizowania. Co więcej musi mieć tylny napęd, bo gdybyśmy zrobili auto z przednim napędem, to byłoby to oszustwo” - podsumował Shiro Nakamura.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan IDx Freelow | Nismo | Nissan

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij