auto motor i sport poleca:

Nissan Land Glider Concept – samochód, motocykl, a może samolot?

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Japoński producent zapowiada, że będzie to ultra-ekologiczny, miejski środek transportu. W kabinie tradycyjna kierownica zastąpiona została przez wolant, który w połączeniu z aparatura pokładową przypomina raczej wyposażenie myśliwca niż miejskiego auta.

Sposobem jazdy pojazd przypomina trochę motocykl. Pasażer siedzi za kierowcą, a cała konstrukcja przechyla Siena zakrętach do 17 stopni. By było to możliwe, Nissan opracował specjalny system kontroli przechyłu, który wykorzystując sensory mierzy szybkość auta, kąt zakrętu i na tej podstawie dobiera odpowiedni kąt przechyłu, pozwalający na pokonanie zakrętu.

Pojazd zasilany jest dwoma elektrycznymi silnikami, które są połączone z zamontowanymi pod podłogą akumulatorami litowo-jonowymi. Dodatkowo auto wyposażone jest w system bezkontaktowego ładowania i ma możliwość bezprzewodowego ładowania.

Nissan nie przewiduje wprowadzenia tego auta do produkcji. Projekt ten wskazuje kierunki rozwoju branży małych samochodów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | Land Glider Concept | Tokio Motor Show 2009

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij