auto motor i sport poleca:

Nissan Leaf – do sportu?

Poleć ten artykuł:

Prędzej czy później będziemy musieli zaakceptować fakt, że elektryczne samochody będą zwiększać swój udział w rynku, a zapewne również zaczną odgrywać coraz większą rolę w sportach motorowych. Jedną z jaskółek zwiastujących nową erę jest wyścigowa odmiana Nissana Leafa - Leaf NISMO RC, która za kilka dni zostanie zaprezentowana w Nowym Jorku. Oczywiście auto swoim wyglądem mocno odbiega od wersji cywilnej. Usunięto m.in. drugą parę drzwi, przygotowano nowy bodykit, z kabiny zniknęły wszystkie element odpowiadające za komfort podróżowania, oczywiście nie ma też oryginalnych foteli. Dzięki tym zmianom wygospodarowano miejsce na dodatkowe akumulatory i zaoszczędzono na wadze. Teraz Leaf waży tylko 938 kg, czyli o 40% mniej niż cywilna odmiana.

107-konny silnik elektryczny wyścigowego Leafa "szokuje" osiągami. Rozpędza się do 150 km/h, pierwszą setkę "robi" w 6,9 sekundy, a akumulatory o pojemności 80 kWh starczą na 20 minut ostrej jazdy. Ciekawe, czy bez ładowania dałoby się pokonać chociaż ze dwa okrążenia toru Nurburgring.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 128 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | Leaf

Oceń artykuł:

1,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij