Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.0

Nissan Patrol NISMO: Szybki wielbłąd

Wygląda jak terenowy Patrol, któremu ktoś dołożył zderzaki od GT-R-a i ogromne, 22-calowe felgi. Pod maską silnik nie na miarę naszych czasów. Powitajcie Patrola NISMO.

Nissan otwiera filię NISMO na Bliskim Wschodzie. Nic dziwnego. Szybkie i ekskluzywne produkty japońskiej marki są popularne wśród szejków, więc oficjalne przedstawicielstwo marki jest tam niezbędne. Z tej okazji pokazano nietypowy samochód. Normalnie służy do przedzierania się przez pustynie, lasy, błoto, kurz i w miejsca, gdzie inny pojazd nie dotrze. Patrol to już legenda wśród terenówek. Ale tutaj w wersji wyścigowej. I bardzo mocnej.

Pod maską Patrola NISMO drzemie 5.6-litrowa jednostka V8, co ważne wolnossąca, która gości także w normalnej odmianie terenówki. Jednak tutaj została wzmocniona do 428 KM. Producent nie podaje wartości momentu obrotowego, ale biorąc pod uwagę, że seryjny motor ma 560 Nm, ten może osiągać nawet 600.

Spece z NISMO oprócz silnika zadbali też o wygląd. Auto stoi na 22-calowych felgach, zderzaki są dużo szersze i niższe od seryjnych, z tyłu zagościł mały dyfuzor oraz spoiler. Inżynierowie pogrzebali też w układzie kierowniczym. O odpowiednie zawieszenie zadbała firma Bilstein.

Na Bliskim Wschodzie dostępne będą też dwa pozostałe modele NISMO - 370 Z oraz GT-R.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij