Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nissan ustanawia rekord Guinnessa w kategorii „najdłuższy drift w tandemie”

Dział Nissana Middle East ustanowił nowy rekord Guinnessa w kategorii „najdłuższy drift w tandemie”. Dwa Nissany 370Z "latały bokiem" po torze jednocześnie, bez zatrzymywania się, przez 28,52 kilometra.

Rekord Nissana najdłuższy drift

Rekord ustanowiono w drugim podejściu w trakcie premierowego pokazu „Nissan 370Z Drift Experience” - imprezie zorganizowanej przez Nissan Middle East oraz speców od driftu z Prodrift Academy.

Dwóch drifterów z Prodrift Academy zasiadło za sterami Nissanów 370Z i, w kontrolowanym poślizgu ślizgali się po mokrym torze. Woda była niezbędna, w przeciwnym razie nie wytrzymałyby opony. W sumie drifterzy przejechali "bokiem" 28,52 kilometra. To pozwoliło na wpisanie ich do księgi rekordów Guinessa.

Nissan ma już na swoim koncie inny światowy rekord Guinnessa. Nissan Patrol holując najcięższy (ponad 170 tonowy) samolot transportowy na świecie, uzyskał ten prestiżowy tytuł.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>28,52 km - tyle wynosi długość driftu, wykonanego przez dwa, jadące synchronicznie Nissany 370Z. To światowy rekord.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/rekord-rekord-Guinnessa-Nissan-drift,18648,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2014-12-18 12:40:00
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij