auto motor i sport poleca:

No to wojna!

Poleć ten artykuł:

Po sensacyjnym początku sezonu, gdy Ford w obu klasyfikacjach objął liderowanie w MŚ, dotknięty do żywego Citroën przystąpił do kontrofensywy.

Rajd Meksyku Zobacz całą galerię

Po zimowej części rozgrywek, w której od dawna niepokonany Citroën zebrał cięgi od Forda, a Gronholm i Hirvonen znaleźli się przed Loebem, wszyscy z niecierpliwością czekali na szutrową część sezonu. Uważano, że Loeb, mistrz asfaltu, może na szutrach mieć kłopoty z odrobieniem strat, a obie "zwaśnione" strony może pogodzić ten trzeci - Petter Solberg, który miał dostać zupełnie nowe Subaru. Dwie bitwy, w Meksyku i Portugalii, miały sprawę wyjaśnić.

W mistrzostwach świata na pierwszym planie wielka wojna Citroena z Fordem. Ale w peletonie widać też polaków - Kuzaja i Kościuszkę

I zaczyna się według tego trzeciego, najbardziej sensacyjnego scenariusza. W Meksyku od startu znika z oczu peletonowi, a więc i Loebowi i Gronholmowi, właśnie... Solberg. Nowiutkie Subaru okazuje się cudem techniki. Loeb próbuje zachować przyzwoity dystans, a Gronholm w ogóle nie nadąża! Niestety, potem na kamienistej trasie coś uszkadza chłodnicę oleju w aucie Solberga, wyciek jest znaczny i Subaru nieruchomieje na poboczu. Nie jest to szczęśliwy dzień dla całej rodziny Solbergów, bo drugi z braci uroczo dachuje Fordem i to na pierwszych metrach rajdu, ale próbuje jechać dalej. Sordo kaleczy na skałkach podwozie drugiego Citroëna. Liderem zostaje Loeb, ale ku zdziwieniu wszystkich na drugie miejsce wychodzi młody Atkinson. Kolejność po pierwszym dniu: Loeb, Atkinson, Hirvonen, Sordo. Gronholm dopiero piąty. Serwis wykrywa, że to nie wina kierowcy, ale elektryczne figle w samochodzie. Od rundy meksykańskiej rozpoczął też swoje oficjalne starty w RSMŚ Leszek Kuzaj w nowych barwach - Subaru Poland RT - i z Jarkiem Baranem u boku. Początek jest niezły, jazda w czołówce, dobre czasy. Potem kłopoty z silnikiem, straty, ale i tak na koniec dnia 6. miejsce w PCWRC.

Drugiego dnia Gronholm zapowiada pościg. I ostro bierze się do dzieła. Szybko przebija się na drugie miejsce. Za nim porywająca walka o 3. pozycję między Hirvonenem i Sordo. Traci dystans Atkinson, bo w jego Subaru, przytkała się rura wydechowa (zderzakiem!) i auto nie wiadomo dlaczego "nie chce jechać". Kłopoty ma Kuzaj - pompa paliwa, dwa kapcie, a wreszcie urwane koło i rezygnacja z rajdu. Trzeciego dnia Gronholm rezygnuje z szalonego pościgu za Loebem (już minuta różnicy), ale jadący jako 4. Hirvonen zapowiada walkę z Sordo o "pudło". I w ciężkim boju realizuje ten plan. Kolejność na mecie: Loeb (trzydziesta wygrana w karierze w MŚ - geniusz!), Gronholm, Hirvonen, Atkinson.

Tagi: Rajd Meksyku | Leszek Kuzaj | Michał Kościuszko | Loeb | rajdy | Solberg | Hirvonen

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij