auto motor i sport poleca:

Nowa Astra wyjeżdża z Gliwic

Poleć ten artykuł:

Opel Astra

Produkcja seryjna uruchomiona została wcześniej niż początkowo zakładano, co jest wynikiem wcześniejszego zakończenia trwającej od początku września finalnej fazy produkcji pilotażowej. Łącznie w tej fazie powstało ponad 300 samochodów. Produkcja seryjna będzie stopniowo zwiększana, tak aby do końca roku osiągnąć poziom 25 Astr na godzinę.

Nowa Astra w wersji hatchback (5-drzwiowa) wytwarzana jest na jednej linii z pozostałymi modelami - Astrą III sedan oraz Zafirą. W ramach przygotowań do produkcji nowego samochodu, wydział tłoczni  został rozbudowany o ok. 4 000 m2. Zainstalowano nową linię pras oraz kompaktową prasę wielostopniową - obydwie całkowicie zrobotyzowane.

Ze względu na bardzo zaawansowaną strukturę karoserii, znacznie rozbudowana została linia produkcyjna wydziału Spawalni. Powstała oddzielna, w pełni zrobotyzowana, część linii głównej dla nowego modelu. Zapewnia ona pełną elastyczność i najwyższą jakość produkcji. Łącznie w Spawalni zostało zamontowanych 90 nowych robotów, a  sam wydział rozbudowano o ok. 6 000 m2.

W Lakierni zainstalowano 6 robotów do uszczelnień karoserii, natomiast piec zabezpieczenia antykorozyjnego, tzw. kataforezy, został wydłużony. Z kolei w wydziale Montażu Głównego wprowadzono nowe rozwiązania z zakresu elektroniki stosowanej, związane z wyższym stopiniem informatyzacji nowej Astry.

Nowy model miał swoją premierę podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie. Dwa egzemplarze  ekspozycyjne tego modelu, specjalnie na to wydarzenie, przygotowane zostały przez zakład w Gliwicach.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Astra | produkcja | Gliwicie | General Motors

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij