auto motor i sport poleca:

Nowa E-klasa!

Poleć ten artykuł:

Nowy Mercedes klasy E Zobacz całą galerię

 

Po raz pierwszy nowa E-klasa zostanie pokazana publiczności podczas styczniowego salonu samochodowego w Detroit. Auto, którego zdjęcia właśnie wyciekły do Internetu, kształtem swojego nadwozia nawiązuje do dwóch innych sedanów w ofercie niemieckiej marki - S-klasy oraz C-klasy. Do tego pierwszego nawiązuje linia boczna z mocno zarysowanymi tylnymi nadkolami, natomiast do tego mniejszego - rysunek maski.

Niestety, nie dysponujemy jeszcze oficjalnymi danymi technicznymi tego nowego auta, natomiast już dziś wiadomo, że Mercedes nie będzie wyposażał swojego najnowszego dziecka w elektrohydrauliczny układ hamulcowy. Będzie w nim pracował konwencjonalny układ hydrauliczny, ale za to o jeszcze większej wydajności niż w obecnym modelu. W opcji dostępne będą tarcze ceramiczne.

Pod maską pracować mają przede wszystkim jednostki 6- i 8-cylindrowe. W ekologicznych wersjach nie zabraknie zaś czterocylindrowych turbodiesli. Pojawi się też sportowa odmiana, napędzana 6,3-litrową V-ósemką, dookreślana trzema magicznymi literami, czyli AMG.

Źródło: informacja własna

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | klasa E | nowy model | Detroit Motor Show 2009 |

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij