auto motor i sport poleca:

Nowa E-klasa kombi

Poleć ten artykuł:

Mercedes klasy E Estate Zobacz całą galerię

To kolejna wersja nadwoziowa najnowszej klasy E przyłapana przez naszych szpiegów. Nie tak dawno pokazywaliśmy następcę trzydrzwiowego coupe CLK, które ma zmienić nazwę na E-klasa Coupe, kombi zaś tradycyjnie określane będzie mianem Estate.   

Nowe kombi ma być dłuższe, mieć powiększony rozstaw osi w stosunku do limuzyny i mniej "grzeczny” wygląd niż aktualna jeszcze wersja tego auta. Mercedes w E Estate zrezygnuje z układu hamulcowego typu SBC na rzecz tradycyjnego, natomiast w odmianie AMG klienci będą mogli zamówić ceramiczne tarcze hamulcowe. 

Pod względem zastosowanych rozwiązań, w nowym kombi mają się znaleźć wszystkie znane z limuzyny systemy wspomagające kierowcę. Będą to m.in. alarm przekroczenia linii, system rozpoznawania znaków drogowych, system monitorujący oko kierowcy w celu wybadania oznak zmęczenia, czy też system stabilizacji toru jazdy z czujnikami rozpoznającymi warunki na drodze.

Między przednimi kołami pracować mają jednostki napędowe znane z limuzyny. Ich moc będzie wynosić więc od 136 do aż 525 koni mechanicznych w odmianie E63 AMG. 

Sprzedaż nowej limuzyny na polskim rynku ma się rozpocząć już w marcu. Na kombi przyjdzie nam poczekać do ostatnich miesięcy roku. 

Źródło: Automedia

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | klasa E | Estate | kombi | Frankfurt Motor Show 2009

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij