Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nowa Kia Sportage przed kamerą

Kia, Sportage Kia Sportage

Koreańczycy idą za ciosem. Po tym, jak cztery lata temu wprowadzili do produkcji Cee'da, każdy kolejny model jest samochodem coraz lepszym i wygląda też lepiej. O nowym Sportage'u śmiało można powiedzieć, że to najlepiej wyglądająca Kia, jaka do tej pory powstała.

Jej masywne nadwozie mierzy 4,4 metra długości i odznacza się niższym współczynnikiem oporu powietrza niż poprzednik - Cx 0,37 wobec 0,40. Co ciekawe, konstruktorzy auta przy okazji wymiany modelu obniżyli jego masę własną aż o 91 kg.

Do napędu Sportage'a służą cztery silniki, z czego dwa są benzynowe, a dwa to turbodiesle. Ich moc rozciąga się od 115 do 161 koni mechanicznych. Auto dostępne jest z przekładniami mechanicznymi i automatyczny oraz w odmianach z napędem na przednią oś lub 4x4.

Nowa Kia Sportage do europejskich salonów trafi pod koniec lata. Zanim pierwsze egzemplarze wyjadą na ulice minie więc sporo czasu. Dlatego już dziś zapraszamy do obejrzenia tego samochodu na filmach.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 103 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jej pierwsze zdjęcia ukazały się na pewien czas przed premierą w Genewie. Teraz Kia zaprezentowała filmy promujące swojego nowego SUV-a Sportage.
    auto motor i sport, 2010-03-10 10:35:19
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij