auto motor i sport poleca:

Nowa Kia Sportage przed kamerą

Poleć ten artykuł:

Kia, Sportage Zobacz całą galerię

Koreańczycy idą za ciosem. Po tym, jak cztery lata temu wprowadzili do produkcji Cee'da, każdy kolejny model jest samochodem coraz lepszym i wygląda też lepiej. O nowym Sportage'u śmiało można powiedzieć, że to najlepiej wyglądająca Kia, jaka do tej pory powstała.

Jej masywne nadwozie mierzy 4,4 metra długości i odznacza się niższym współczynnikiem oporu powietrza niż poprzednik - Cx 0,37 wobec 0,40. Co ciekawe, konstruktorzy auta przy okazji wymiany modelu obniżyli jego masę własną aż o 91 kg.

Do napędu Sportage'a służą cztery silniki, z czego dwa są benzynowe, a dwa to turbodiesle. Ich moc rozciąga się od 115 do 161 koni mechanicznych. Auto dostępne jest z przekładniami mechanicznymi i automatyczny oraz w odmianach z napędem na przednią oś lub 4x4.

Nowa Kia Sportage do europejskich salonów trafi pod koniec lata. Zanim pierwsze egzemplarze wyjadą na ulice minie więc sporo czasu. Dlatego już dziś zapraszamy do obejrzenia tego samochodu na filmach.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kia | Sportage | nowy model | film | Genewa 2010

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij