auto motor i sport poleca:

Nowa Mazda 3 MPS w Genewie

Poleć ten artykuł:

Mazda 3 MPS Zobacz całą galerię

Poprzednik był naprawdę ostrym kompaktem. Pod jego maską pracował 2,3-litrowy, turbodoładowany silnik czterocylindrowy o mocy 260 koni mechanicznych. Napęd był w nim przekazywany tylko na przednie koła.

"Trójka" MPS pierwsze 100 km/h robiła w 6,1 sekundy i była w stanie zapędzić wskazówkę prędkościomierza do 248 km/h. Nowe auto, które jakiś czas temu zostało przyłapane na testach na torze Nurburgring, zgodnie z zasadami ewolucji, ma być jeszcze szybsze.

Między przednimi kołami nowego MPS-a, w wersji przeznaczonej dla Europy, ma pracować ten sam 2,3-litrowy turbodoładowany silnik, ale o mocy zwiększonej do 268 koni mechanicznych. W amerykańskiej odmianie silnik ma mieć pojemności 2,5 litra.

Nowa Mazda 3 w najmocniejszej odmianie nie otrzyma napędu na cztery koła, jak się spodziewano do niedawna. Auto swoją moc będzie przekazywało tylko na przód. Podobno zastosowanie znajdzie tutaj system zawieszenia o nazwie RevoKnuckle, znany z najnowszego Forda Focusa RS.

Niemal pewne jest też, że "trójka" MPS otrzyma porządny mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu.

Źródło: Automedia

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | 3 MPS | Genewa 2009 | nowy model

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij