auto motor i sport poleca:

Nowa Mazda CX-9 jeszcze w tym miesiącu

Poleć ten artykuł:

Polecamy pilnie śledzić nadchodzące targi w Los Angeles. To na nich Mazda zaprezentuje nową CX-9.

Zobacz całą galerię

Mazda CX-9 to auto, które sporą karierę zrobiło za Oceanem, ale i w Polsce samochód cieszył się dużą popularnością. Do tego stopnia, że w zeszłym roku, polski oddział Mazdy ściągnął nad Wisłę jeszcze kilkadziesiąt egzemplarzy japońskiego SUV-a.

Japończycy dobrze wiedzą, jak ważnym produktem jest CX-9. I teraz przychodzi czas następcy. Oczywiście Mazda w CX-9 skorzysta, z bardzo dobrze przyjętego, języka projektowego o nazwie KODO. Sporo detali Japończycy pokazali już we Frankfurcie, gdzie debiutował koncepcyjny model Koeru.

Technologicznie, nowe CX-9 zostanie oparte o technologię Skyactiv. Japończycy pożegnają benzynowy silnik V6 o pojemności 3,7 l, który generował moc 277 KM. Teraz pod maskę CX-9 trafi jednostka czterocylindrowa o pojemności 2,5 l. Oczywiście benzynowy motor będzie wspierany przez turbosprężarkę.

Premiera CX-9 będzie miała miejsce 17 listopada podczas dni prasowych Los Angeles Auto Show. Do sprzedaży samochód trafi w przyszłym roku, pierwszy w kolejności jest rynek amerykański. Kiedy dokładnie nowe CX-9 pojawi się w Europie i w Polsce, tego na dzień dzisiejszy nie wiadomo.

A poprzednika nie tak dawno sprawdzaliśmy w naszej redakcji. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | Mazda CX-9 | Los Angeles Motor Show

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij