auto motor i sport poleca:

Nowa Skoda w przyszłym roku

Poleć ten artykuł:

Skoda VisionD Zobacz całą galerię

Cechy koncepcyjnego modelu VisionD, zaprezentowanego w Genewie, znajdziemy w nowym modelu, który ma się pojawić na rynku w 2012 roku. Ma to być tanie auto, które będzie konkurować z Dacią Logan. Przeznaczone jest na rynki rozwijające się i pewnie dlatego dostępne będzie w wersji sedan. Wymiarami ma plasować się między Fabią a Octavią.

Według Skody rosnący popyt na niewielkie, oszczędne samochody, tanie w zakupie i codziennej eksploatacji, wymaga przygotowania zupełnie nowego modelu.

Jeszcze przed premierą tego modelu na rynku pojawi się malutki, miejski model Skody mniejszy od Fabii. Będzie odpowiednikiem volkswagenowskiego modelu Up!. Być może zobaczymy go już we wrześniu we Frankfurcie.

Wprowadzanie nowych modeli ma pomóc Skodzie w osiągnięciu planowanego wzrostu sprzedaży. W zeszłym roku Czesi sprzedali 762 tysiące aut (z tego 350 tysięcy samej Octavii), a od 2018 roku firma chce sprzedawać 1,5 miliona aut rocznie.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | VisionD | Felicia | Frankfurt 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij