auto motor i sport poleca:

Nowa seria 5 w przygotowaniu

Poleć ten artykuł:

Nadchodzi nowa klasa E, Audi A6 niedawno odświeżono, a do salonów właśnie wjechał świeżutki Jaguar XF. W BMW zabrali się więc do pracy nad nową generacją serii 5. 

Zanim nowa seria 5 pojawi się w salonach musimy uzbroić się w cierpliwość, bo stanie się to prawdopodobnie w 2017 roku. Jego prezentacja tradycyjnie odbędzie się odrobinę wcześniej, przypuszczalnie pod koniec przyszłego roku. Tak czy inaczej, czeka nas przynajmniej 1,5 roku czekania.

W BMW jednak w tym czasie muszą ciężko pracować nad nowym modelem. O tym, że są już na dobrej drodze świadczą szpiegowskie zdjęcia, na których widzimy kompletnie zamaskowane auto w iście zimowej scenerii.

   

Tradycyjnie już, nowa „Beta Piątka” zasilana będzie cztero- i sześcio-cylindrowymi rzędówkami. Zdecydowanie za wcześnie jest aby mówić o pełnej gamie silnikowej, której trzon stanowić będą prawdopodobnie jednostki 2- i 3-litrowe. Ciekawą jednostką będzie z pewnością nowa wersja dzisiejszego 3-litrowego diesla tri-turbo, który oferować może nawet 400 KM!

Chodzą słuchy, że nowa seria 5 dostanie również nowe, trzycylindrowe, turbodoładowane diesle i „benzyniaki” o pojemności 1,5 litra. Mają one pomóc producentowi w obniżeniu emisji CO2 swoich samochodów do 95g/km, co do roku 2020 ma stać się normą wymaganą przez Unię Europejską.

   

W całej gamie modelowej ma nie zabraknąć wersji z magiczną literką „M”. Co ciekawe, przyszła generacja M-piątki jako pierwsza w historii ma być oferowana zarówno z napędem na tylna oś, jak i napędem na cztery koła xDrive. Zmian nie będzie natomiast w temacie „potwora” pod maską. Zagości tam ten sam co w aktualnym modelu silnik V8 o pojemności 4,4-litra. Choć wzrost mocy wydaje się oczywisty, to kto wie, czy inżynierowie z BMW nie pójdą w kierunku lekkości i efektywniejszego wykorzystania dotychczasowych 562 KM. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 5 | spy-shots

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij