auto motor i sport poleca:

Nowe Audi A8 – kolejne zdjęcia

Poleć ten artykuł:

Audi A8 Zobacz całą galerię

A to oznacza jedno - że największa limuzyna Audi ma wyróżniać się nie tylko wysokim komfortem jazdy, ale też dopracowanym układem jezdnym. Podobnie jak aktualny model i odwrotnie niż najbliższa konkurencja, podstawowe wersje A8 mają posiadać napęd przedni, natomiast droższe odmiany otrzymają napęd typu 4x4 z porządnym mechanizmem różnicowym przy tylnej osi.

A8 bazować ma na modularnej platformie, użytej w A-czwórce, ale do jej budowy mają zostać wykorzystane lekkie materiały, jak aluminium czy stop magnezu - wszystko po to, by utrzymać jak najniższą masę auta i poprawić dynamikę.

Za tę odpowiada cała gama znanych jednostek napędowych. Najmniejszy silnik benzynowy ma mieć 6 cylindrów i pojemność 2,8 litra, natomiast na szczycie oferty znajdą się najprawdopodobniej 4,2-litrowy silnik benzynowy V8 FSI oraz nowy 6-litrowy, 12-cylindrowy turbodiesel. Benzynowa jednostka W12 zostanie wycofana z produkcji ze względu na swoją wysoką cenę oraz emisję spalin.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 466 700 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A8 | nowy model | Nurburging | testy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij