Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nowe Audi RS4 również jako sedan i z elektronicznym turbo

Mimo że nowe Audi A4 nie odbyło jeszcze swojej publicznej premiery, to z Ingolstadt już płyną do nas zapowiedzi RS4. Do oferty powróci sedan i zadebiutuje elektroniczne turbo. 

2015-07-23

Najnowsza generacja Audi A4 pachnie świeżością, jeszcze nie zdążyła nawet odbyć swojej publicznej premiery zaplanowanej na wrześniowe targi we Frankfurcie. Mimo to, zza zachodniej granicy płyną już do nas wieści o mocniejszych wersjach bestsellera z czterema pierścieniami na masce, czyli wersjach S4 i RS4.

Ulrich Hackenberg, szef działu rozwoju Audi, potwierdził, że model S4 będzie napędzany turbodoładowanym silnikiem V6 rozwijającym około 350 KM. Taki sam układ cylindrów i ich liczbę będzie miał 3-litrowy motor, który trafi pod maskę maksymalnie skoncentrowanego na osiągach modelu RS4. Hackenberg zasugerował także, że „serce” RS-czwórki będzie wspomagane elektronicznymi turbosprężarkami, których technologia zadebiutować ma w nadchodzącym SUV-ie - SQ7. Jak dotąd brak jest jakichkolwiek danych na temat mocy nowego RS4 i jego osiągów. Można się jednak domyślać, że liczba koni mechanicznych oscylować będzie w granicach 480, czyli więcej niż oferowała dotychczasowa 4,2-litrowa V-ósemka i więcej niż 431 KM, którymi dysponuje bawarski konkurent – BMW M3.

Drugą ciekawostką dotyczącą nadchodzącej RS-czwórki jest fakt, iż w odróżnieniu do odchodzącego modelu, będzie ona oferowana również w nadwoziu sedan. Taką decyzję wymusiły na producencie głównie rynki amerykański i chiński, gdzie popyt na czterodrzwiową, bardziej reprezentacyjną wersję sedan jest dużo większy niż na rodzinne kombi. Fani mocnych „Audików” pamiętają pewnie, że RS4 sedan już kiedyś gościło w ofercie producenta, a konkretnie – bazowało na Audi A4 B7.

Być może Audi S4 odbędzie swój debiut już we wrześniu, razem ze stateczniejszymi wersjami. W temacie prezentacji RS4 musimy zadowolić się jedynie domysłami. Jak twierdzi Horst Glaser, szef działu zajmującego się rozwojem podwozi, klienci zainteresowani wersją RS chcą widzieć ją w salonach znacznie szybciej, póki auto jest jeszcze nowością na rynku. Historia z poprzedniej generacji, która doczekała się RS-ki dopiero po 4 latach, pod koniec „życia” generacji, ma się więc nie powtórzyć. I znów – być może RS4 pojawi się w ofercie Audi już w przyszłym roku, ale na razie to tylko nasze przypuszczenia podbudowane nadzieją na możliwie szybkie jazdy nowym modelem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij