auto motor i sport poleca:

Nowe Megane – garść informacji!

Poleć ten artykuł:

Renault Megane III Zobacz całą galerię

W pięciodrzwiowej wersji hatchback mierzy 4,3 metra długości i dysponuje sporym, 405-litrowym bagażnikiem. Dzięki rozstawowi wynoszącemu 2,64 metra, Megane III ma zapewniać swoim pasażerom sporą ilość miejsca.

We wnętrzu auta uwagę zwraca całkowicie nowa deska rozdzielcza z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem prędkościomierza. Podobnie jak w przypadku najnowszej Laguny, Megane ma mieć świetnie wykończoną kabinę z materiałów o jakości znanej z segmentu Premium. 

Pod maską znajdzie się na początku cała gama silników wysokoprężnych i benzynowych. Diesle, zwane u Renault tradycyjnie dCi, dysponują mocą od 85 do 130 koni mechanicznych.

Jednostki o zapłonie iskrowym mogą pochwalić się mocą od 100 (lub 110 koni mechanicznych), poprzez 140, do 180 koni mechanicznych, wyciskanych z silnika TCe, czyli zaopatrzonego w turbodoładowanie.

Niedługo oferta jednostek zostanie uzupełniona o 160-konnego diesla oraz o 130-konną jednostkę 1.4 TCe. Ciekawostką jest fakt, że podstawowa wersja Megane'a waży o 8 kg mniej niż jej stary odpowiednik.

Obok odmiany hatchback 3d i 5d, w późniejszym okresie klienci Renault otrzymają również nowe Megane w wersji sedan, kombi oraz przebudowanego minivana Scenic (odmiana 5- oraz 7-osobowa), a także ewentualnie kompaktowe auto terenowe, plasujące się poniżej Koleosa.

Pierwsze egzemplarze nowego Megane mają trafić do salonów sprzedaży już w listopadzie bieżącego roku. Debiut auta odbędzie się oczywiście na ziemi ojczystej Renault, czyli we Francji podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Źródło: Renault

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 107 250 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3, hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Megane III | nowy model | Paryż | targi motoryzacyjne

Oceń artykuł:

4,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij