Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Nowe Porsche 911 – pierwsze oficjalne zdjęcia (update)

Porsche 911 (991) Porsche 911 (991)

To chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tegorocznych targów we Frankfurcie - kolejna generacja Porsche 911. Auto już od pewnego czasu pojawiało się w kamuflażu w okolicach Stuttgartu, a teraz w końcu mamy jego oficjalne zdjęcia. Jeśli nie jesteś fanem Porsche to możesz nie zauważyć zmian nowego modelu, oznaczonego numerem 991, w porównaniu z obecnie produkowanym - 997. W nowym w oczy rzucają się LEDowe światła do jazdy dziennej, zamontowane nad wlotami powietrza w zderzaku. Dodatkowo wyróżnikiem są lusterka zewnętrzne - montowane na drzwiach, a nie na "trójkącie" przy bocznym oknie. Z tyłu natomiast wyróżniają się futurystycznie zaprojektowane i bardzo wąskie lampy ukryte pod czerwonym kloszem.

W kabinie mamy do czynienia z mieszanką Panamery i odchodzącej 911-ki. W oczy rzuca się bateria przycisków, w dolnej części konsoli centralnej i na tunelu środkowym.

Oprócz drobiazgów stylistycznych nowy model wyróżnia powiększony o 10 centymetrów rozstaw osi i nowe silniki - Carrera sprzedawana będzie z 3,4-litrowym bokserem o mocy 350 KM, a Carrera S - z 3,8-litrowym, 400-konnym. Silniki mogą być sprzężone z siedmiobiegową skrzynią mechaniczną, albo z dwusprzęgłową skrzynią PDK.

Na bardziej szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać. Ale skoro w sieci pojawiły się już zdjęcia - Porsche pewnie nie będzie długo zwlekać.

źródło: topspeed.com

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 488 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Zobaczymy, czy zamienią w tej "genialnej" skrzyni układ ręcznej zmiany przełożeń ("plus" do siebie, "minus" do szyby przedniej) oraz łopatki przy kierownicy na coś znacznie lepszego (też łopatki, ale bardziej w stylu Ferrari)
  airmatic, 2011-08-18 15:39:29
 • avatar
  zgłoś
  Nie mogę się przyzwyczaić do tych tylnych lamp (bardziej do ich kształtu), ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle. Mamy ewolucję, o której jeszcze nie powiem, że jest udana, ale sądzę, że jak zobaczę auto na żywo to tak właśnie stwierdzę (a może będzie na odwrót?). W każdym bądź razie cieszę się, że jest skrzynia PDK, a nowy model oceniam na "nieźle".
  ~Samuraj, 2011-08-18 13:35:39
 • avatar
  zgłoś
  No co Ty, Rzęsor . Przecież to owoc najnowszego wzornictwa przemysłowego, inspirowany zastawą pana Piecha (taki kształt mają ukochane nożyki do masła, których Szef używa do śniadania i bezwzględnie polecił zostawić w designie ulubionego samochodu).A te światła przednie - gdybym nie widział VW the Beetle, pewnie bym się nie domyślił, z kim styliści 911 zdradzają "Porszawkę".O tylnych nie napiszę więcej niż to, że tył w nowej generacji musi czymś się odróżniać od poprzednich (nie jest istotne, że nie da się na tym zawiesić oka, ale motyw nożyka jest)
  airmatic, 2011-08-18 12:10:25
 • avatar
  zgłoś
  Paskudne te światła do jazdy dziennej :/
  rzęsor, 2011-08-18 10:02:01
 • avatar
  zgłoś
  Premiera za miesiąc, a zdjęcia w sieci - już dziś. Oto nowa 911-ka!
  auto motor i sport, 2011-08-18 09:34:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij