auto motor i sport poleca:

Nowe Renault KWID: Na razie tylko do Indii

Poleć ten artykuł:

Renault KWID to najmniejszy crossover francuskiej marki. Auto zbudowano z myślą o rynkach, gdzie kluczową rolę odgrywa cena. KWID ma kosztować ok. 20 tys. zł, ale na razie będzie można go kupić w Indiach. Później ma pojawić się na innych rynkach.

Renault KWID Zobacz całą galerię

Renault KWID zbudowano na opracowanej wspólnie z Nissanem platformie CMF-A. Auto jest małym crossoverem, przypominającym podniesione Twingo. Mierzy 368 cm długości i 158 szerokości, ale pomimo niewielkich rozmiarów ma być przestronne i komfortowe we wnętrzu.

Wnętrze zaprojektowano bardzo nowocześnie i zgodne z obecnymi trendami. Minimalistyczna deska rozdzielcza, duży, dotykowy wyświetlacz obsługujący większość funkcji, cyfrowy wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów i trzy przełączniku od klimatyzacji - jest tu wszystko czego potrzeba, nic ponadto.

Pod maską znajdzie się prawdopodobnie malutki silnik benzynowy 0.8 połączony z 5-biegową skrzynią manualną. Na razie nie znana jest szczegółowa specyfikacja. Głównym rynkiem zbytu są Indie, a tam kluczową rolę odgrywa cena. Dlatego tam KWID ma kosztować ok. 18 tys. zł w podstawie. O wersji na Europę jeszcze wiadomo niewiele, jeśli KWID się pojawi na Starym Kontynencie to prawdopodobnie ze znaczkami Dacii i niestety z większą ceną.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: nowy model | Renault

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij