auto motor i sport poleca:

Nowe Subaru STI: Niezniszczalny

Poleć ten artykuł:

Świat samochodów ma kilka modeli-legend, a jedną z największych jest Subaru STI. Wśród kilkudziesięciu premier sezonu 2014 zatańczy najnowsza wersja tego auta.  

Nowe Subaru STI Zobacz całą galerię

Subaru STI
Nie wygląda tak spektakularnie jak model koncepcyjny, ale Subaru już przyzwyczaiło świat, że w wypadku jego aut ważniejsze jest to, co pod skórą. Widoczny na zdjęciach, świeżo pokazany na salonie w Los Angeles, Subaru WRX nie trafi do Europy, na naszych drogach pojawi się natomiast w 2014 roku jego bardziej ognista odmiana – nowiutki STI.

Spodziewamy się, że zamiast silnika 2.5 turbo, kultowe Subaru będzie miało pod maską znowu jednostkę dwulitrową, rozwijającą moc być może nawet 350 KM.

Subaru zachowuje oczywiście swój stały napęd na cztery koła z aktywnym centralnym mechanizmem różnicowym, teraz dokładając do układu napędowego również system torque vectoring, którego główne zadanie to poprawa właściwości trakcyjnych w zakrętach oraz wyeliminowanie podsterowności.

Układ zawieszenia z kolumnami McPhersona z przodu i podwójnymi wahaczami poprzecznymi z tyłu powinien mieć charakter typowy dla STI – czyli być nie do zajechania. Spodziewamy się przyspieszenia do setki w 5 sekund, a szeptem – może nawet krótszym...

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 938 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: nowy model | Subaru | Subaru WRX | STI

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij