auto motor i sport poleca:

Nowe Volvo XC90 z innowacyjnym silnikiem

Poleć ten artykuł:

Volvo twierdzi, że nowe XC90 będzie najmocniejszym i najczystszym SUV-em na świecie. Nowy innowacyjny silnik w połączeniu z motorem elektrycznym ma mieć ok. 400 KM i 640 Nm.

Volvo XC90 T8 Zobacz całą galerię

Nowy siedmiomiejscowy SUV od Volvo będzie miał 400 KM, a przy tym emitował tylko 60 g/km CO2 (wg. NEDC). Jak to możliwe? Szwedzi w nowym XC90 ze znaczkiem T8 zastosowali technologię Twin Engine. Szwedzki SUV będzie autem 3w1 - autem elektrycznym, hybrydowym i bardzo szybkim. Volvo XC90 T8 będzie wyposażone w czterocylidrowy, dwulitrowy silnik z turbiną i kompresorem. Kompresor pomaga stopniowo zwiększać moc w niższym zakresie obrotów (dzięki czemu silnik będzie elastyczny), a turbina "daje kopa" w momencie, gdy wskazówka obrotomierza idzie do góry. Silnik spalinowy będzie napędzał przednie koła. Drugi, elektryczny o mocy 80 KM będzie odpowiedzialny za koła tylne.

Kierowca będzie mógł wybierać w jakim trybie chce jeździć. Może skorzystać tylko z trybu elektrycznego (zasięg ok. 40 km), albo z hybrydowego i wtedy ma do dyspozycji ok. 400 KM i 640 Nm. Kierowca może jechać oszczędnie, a wtedy technologia hybrydowa przyjdzie mu z pomocą, albo dynamicznie i wtedy silnik elektryczny dostarczy dodatkową moc.

Oprócz nowego motoru oznaczonego symbolem T8, dostępne będą dwa diesle D4 (190 KM) i D5 (225 KM) i dwa benzyniaki T5 (254 KM) i T6 (320 KM).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 278 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: nowy model | Volvo | Volvo XC90

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij