auto motor i sport poleca:

Nowe lakiery w Peugeocie 208

Poleć ten artykuł:

Oprócz soczystej pomarańczy do palety kolorów Peugeota 208 dołączyły jeszcze dwa lakiery strukturalne - Ice Grey i Ice Silver.

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Peugeot 208 Zobacz całą galerię

Orange Power to typowy lakier metalizowany, ale pozostałe dwa to innowacyjne nowości, wyróżniające się na tle innych. Pozostawiają matowe, aksamitne wykończenie i silnie reagują na zmiany oświetlenia. To tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny, który rzuca się w oczy.

Oba lakiery są łatwiejsze w utrzymaniu i tańsze niż tradycyjne matowe, których pielęgnacja jest trudna, a koszt kolorów matowych może wynosić nawet 30 tys. zł. Można zatem uznać, że kolory Ice Grey i Ice Silver w Peugeocie są tzw. półmatami.

Nowe odcienie francuskiej marki są chronione międzynarodowym patentem. Auta maluje się w zakładzie w Poissy. Ich wprowadzenie do produkcji przemysłowej trwało blisko 4 lata. Cała nowość w tkwi w składzie i nakładaniu wierzchniej warstwy lakieru bezbarwnego. Zawierają one składniki strukturalne oraz drobne cząstki krzemionki i mikrokulki poliamidu. Cząstki krzemu zatopione w żywicy zapewniają matowe wykończenie i ziarnistą fakturę, a także wytrzymałość, a mikrokulki poliamidu nadają charakterystyczną strukturę.

W Europie takie lakiery kosztują ok. 800 euro.

 

Źródło: Peugeot

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot 208 | lakier | lakier matowy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij