Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowe systemy bezpieczeństwa i parkowania w BMW

Testowe BMW i3 jest wyposażone w system, który wykrywa zagrożenie w obrębie 360o . Kiedy już zagrożenie minie, BMW sam znajdzie i zaparkuje na parkingu wielopoziomowym.

Remote Valet Parking Assistant BMW

BMW zademonstrowało na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas model i3 z dwoma innowacyjnymi systemami. Pierwszy obserwuje teren w obrębie 360o wokół auta i wykrywa potencjalne zagrożenia. Cztery laserowe skanery, nagrywają otoczenie i pomagają wykryć niebezpieczeństwo. Są też przydatne przy drugim systemie.

Remote Valet Parking Assistant, tak nazywa się drugi asystent, ułatwia, a w zasadzie wyręcza kierowcę podczas parkowania na parkingu wielopoziomowym. Lasery skanują kolumny, inne samochody i ewentualne przeszkody, wyszukują wolne miejsce i system parkuje w wyznaczonym miejscu.

To nie wszystko. Kierowca za pomocą Smartwatcha może zlecić autu znalezienie miejsca parkingowego i już udać się do biura lub sklepu. Beemka zaparkuje sama, a kierowca może być spokojny, że auto się nie rozbije. Samochód sam się zamyka i grzecznie czeka na wezwanie kierowcy. Godzinę wyjazdu można zaprogramować wcześniej w Smartwatchu albo głosowo przywołań i-trójkę. Jak psa.

Przez laserowe czujniki, system BMW jest bardziej precyzyjny niż GPS, który w zamkniętych parkingach może nie mieć zasięgu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>BMW w Las Vegas testuje systemy bezpieczeństwa, które obserwują to, co się dzieje w obrębie 360<sup>o </sup>. Drugi system sam wyszuka wolne miejsce i sam zaparkuje na parkingu wielopoziomowym. Wszystko to w BMW i3.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/systemy-bezpieczenstwa-system-parkowania-BMW,18619,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2014-12-15 15:12:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij