Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Nowości 2012 w klasie kompaktów

Na przyszły rok szykuje się wysyp premier w klasie kompaktów. Największą ofensywę szykuje Grupa Volkswagena.

Volkswagen Golf mk7: dzięki modularnej platformie MQB z tych samych rozwiązań korzystać może więcej modeli, co oznacza obniżenie kosztów produkcji

 

W żadnej klasie nie spodziewamy się takiego wysypu premier jak w klasie aut kompaktowych. To, że producenci decydują się na lifting czy wprowadzenie nowej generacji modelu nikogo nie zaskakuje, ale wygląda na to, że producenci zmówili się ze sobą i jak jeden mąż wybrali rok 2012. Takiej kumulacji nie było od dawna.

Najaktywniejsza w tej materii będzie Grupa Volkswagena. Niebawem zobaczymy nowe Audi A3 - pierwszy kompakt zbudowany na modularnej platformie MQB, która dzięki swej konstrukcji posłuży zarówno maluchom (zbudowano na niej VW Upa!), jak i dużo większym modelom. W ciągu roku do A-trójki dołączy Seat Leon, a za nim - siódma generacja Volkswagena Golfa. I jakby tego było mało - w Skodzie pojawi się jeszcze model przygotowany jako "brakujące ogniwo" pomiędzy Fabią a Octavią - nieoficjalnie mówi się, że będzie się nazywał Rapid.

Golf i A3 mają od niedawna nowego, świeżego przeciwnika. BMW serii 1 zapowiada się bardzo dobrze, w przyszłym roku do pokazanego już pięciodrzwiowego hatchbacka dołączy wersja trzydrzwiowa. O tych samych klientów będzie walczył Mercedes, który niebawem pokaże nową Klasę E.

Nic dziwnego, że chcąc dalej liczyć się na rynku, rękawy zakasują pozostali konkurenci. Mazda pokazała odświeżoną "trójkę", Kia odświeżyła Soula i szykuje nowego Ceeda, a po nowym roku do salonów wjedzie zupełnie nowy Hyundai i30 w wersji hatchback, a latem dołączy do niego kombi, z bagażnikiem o pojemności około 500 litrów.

Te i inne premiery zobaczycie w naszej obszernej galerii.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Jak zwykle będą ukrywać się do końca. Wielu bardziej ucieszy podpis pod zdjęciem "Volkswagen chce podzielić się oszczędnościami z klientami i w tej samej cenie proponować im lepsze wyposażenie nowego modelu".W sumie u nas już to było - wersje Optimum Golfa, Polo i chyba Jetty.
  garfield, 2011-12-05 20:28:04
 • avatar
  zgłoś
  Z przodem od Sciro mogłoby być nieźle, ale nie chwalę dnia przed zachodem słońca.
  ~Samuraj, 2011-11-22 00:14:28
 • avatar
  zgłoś
  Cokolwiek to znaczy to można mieć pogląd patrząc na Scirocco. Nieźle wygląda. Coś tak spekulowali, że miałby się nieco upodobnić do niego. Wypada tylko czekać.
  garfield, 2011-11-21 18:55:59
 • avatar
  zgłoś
  Opływowy jak opływowy, ale ja słyszałem, że ma mieć bardziej dynamiczną i zadziorną sylwetkę ..., cokolwiek to znaczy w wykonaniu VW.
  ~Samuraj, 2011-11-12 03:19:38
 • avatar
  zgłoś
  Może z tymi klamkami to się omsknęło w Photoshopie. Gdzieś, kiedyś miał wycieknąć filmik w tle z nowym Golfem i chyba wtedy wizje mówiły o bardziej opływowej formie. Spory czas będzie to jeszcze tajemnicą. Pewnie będą chcieć wypuścić takie auto, aby podtrzymać passę. Focus zaczął niebezpiecznie konkurować. Zatem będą starać się bardziej zaawansowany i wyposażony model.
  garfield, 2011-11-11 22:31:43
 • avatar
  zgłoś
  Od kiedy to E-klasa jest kompaktem? Będzie też nowy Lancer i Auris.
  rzęsor, 2011-11-10 12:20:18
 • avatar
  zgłoś
  Moje ogólne wrażenia? Nie mogę się doczekać przyszłego roku. Odnośnie Golfa - na zaprezentowanych wizjach dziwnie dla mnie wyglądają tak wysoko umieszczone klamki drzwi. Poza tym zaskoczyła mnie A - klasa w cabrio i jestem pełen podziwu dla nowej Meganki. Szykuje się naprawdę ładny samochód, ale z silnikiem 1.2?
  ~Samuraj, 2011-11-10 11:40:04
 • avatar
  zgłoś
  Na przyszły rok szykuje się wysyp premier w klasie kompaktów. Największą ofensywę szykuje Grupa Volkswagena.
  auto motor i sport, 2011-11-10 09:18:42
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij