auto motor i sport poleca:

Nowy Chevrolet Camaro: Pierwsze zdjęcia

Poleć ten artykuł:

Zanim nowa generacja Chevroleta Camaro ujrzy światło dzienne, producent podsyca naszą ciekawość kilkoma tajemniczymi zdjęciami nadwozia. 

Zgodnie z tym, co twierdzą inżynierowie Chevroleta, nowe Camaro, którego szczątkowe zdjęcia właśnie zostały opublikowane, spędziło 350 godzin w tunelu aerodynamicznym. Wszystko po to, by pod bacznym okiem konstruktorów zminimalizować opory powietrza jednocześnie poprawiając chłodzenie silnika i obniżyć poziom hałasu powodowanego przez opływający karoserię wiatr.

Kiedy w końcu docieramy do rzeczy najciekawszej, czyli do silników jakie trafią pod długą maskę Camaro, nie mamy zbyt wiele informacji do przekazania. Z pewnością wylądują tam silniki w układzie V6 i V8, co cieszy i nie dziwi. Ciekawostką jest natomiast, że w szóstej generacji Camaro znajdziemy również 2-litrowy, turbodoładowany silnik czterocylindrowy. Po co? Żeby móc konkurować z 2,3-litrowym Mustangiem i obniżyć średnie spalanie modelu.

   

Tych, którzy ucieszyli się na wieść o ekonomiczniejszej, małolitrażowej wersji Camaro musimy niestety zasmucić. Marka Chevrolet decyzją koncernu GM zostaje wycofana z Europy, a na stronie internetowej producenta, w zakładce poświęconej zakupowi legendarnego muscle cara aktualnej generacji czytamy: „Niestety jest to już niemożliwe. Nasi dealerzy w Polsce sprzedali już wszystkie egzemplarze tego wspaniałego Chevroleta Camaro coupé i cabrio”.  

Tagi: Chevrolet | Camaro | nowa generacja

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij