Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy Chevrolet Camaro: Pierwsze zdjęcia

Zanim nowa generacja Chevroleta Camaro ujrzy światło dzienne, producent podsyca naszą ciekawość kilkoma tajemniczymi zdjęciami nadwozia. 

fot. worldcarfans.com

Zgodnie z tym, co twierdzą inżynierowie Chevroleta, nowe Camaro, którego szczątkowe zdjęcia właśnie zostały opublikowane, spędziło 350 godzin w tunelu aerodynamicznym. Wszystko po to, by pod bacznym okiem konstruktorów zminimalizować opory powietrza jednocześnie poprawiając chłodzenie silnika i obniżyć poziom hałasu powodowanego przez opływający karoserię wiatr.

Kiedy w końcu docieramy do rzeczy najciekawszej, czyli do silników jakie trafią pod długą maskę Camaro, nie mamy zbyt wiele informacji do przekazania. Z pewnością wylądują tam silniki w układzie V6 i V8, co cieszy i nie dziwi. Ciekawostką jest natomiast, że w szóstej generacji Camaro znajdziemy również 2-litrowy, turbodoładowany silnik czterocylindrowy. Po co? Żeby móc konkurować z 2,3-litrowym Mustangiem i obniżyć średnie spalanie modelu.

fot. worldcarfans.com fot. worldcarfans.com
   

Tych, którzy ucieszyli się na wieść o ekonomiczniejszej, małolitrażowej wersji Camaro musimy niestety zasmucić. Marka Chevrolet decyzją koncernu GM zostaje wycofana z Europy, a na stronie internetowej producenta, w zakładce poświęconej zakupowi legendarnego muscle cara aktualnej generacji czytamy: „Niestety jest to już niemożliwe. Nasi dealerzy w Polsce sprzedali już wszystkie egzemplarze tego wspaniałego Chevroleta Camaro coupé i cabrio”.  

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Za kilka dni swoją prezentację odbędzie nowa, szósta już generacja Chevroleta Camaro. Zanim jednak to nastąpi producent opublikował kilka zdjęć pobudzających wyobraźnię.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Nowy-Chevrolet-Camaro-Pierwsze-zdjecia,19731,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-12 14:08:59
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij