auto motor i sport poleca:

Nowy Hyundai Sonata – zdjęcia z przecieku!

Poleć ten artykuł:

Hyundai Sonata 2010 Zobacz całą galerię

W Europie, wzorem innych modeli, Sonata ma nazywać się i40. Jeśli seryjne auto będzie prezentować się podobnie do tego, co możemy dostrzec na zdjęciach, to szykuje się limuzyna o bardzo nowoczesnych, wręcz futurystycznych kształtach. W linii bocznej nowego "koreańczyka" można dostrzec podobieństwa do obecnego Mercedesa CLS.

Do napędu następcy Sonaty mają zostać użyte nowoczesne jednostki napędowe. Podstawowy silnik benzynowy ma mieć pojemność 2 litry, natomiast ponad nim znajdzie się 2,4-litrowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 200 koni mechanicznych.

Dla Europy i na rynek koreński przewidziany jest także czterocylindrowy, 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 204 koni mechanicznych, natomiast w Stanach Zjednoczonych auto sprzedawane ma być z 250-konna jednostką V6.

Następca Sonaty ma mieć panoramiczny dach szklany, technologię start/stop oraz łopatki do zmiany biegów przy kierownicy w odmianach z automatycznymi skrzyniami biegów.

Nowy Hyundai ma zadebiutować 10 września bieżącego roku, a do sprzedaży w Korei trafić już w listopadzie.

źródło: worldcarfans.com

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | Sonata | nowy model | zdjęcia

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij