Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.0

Nowy VW Golf GTD Variant: Oszczędny waria(n)t GTI

Pierwszy Golf GTD pojawił się niedługo po legendarnym GTI. Tamten jednak występował tylko w wersji hatchback. Teraz Volkswagen wypuszcza po raz pierwszy Golfa Varianta GTD, czyli kombi.

Volkswagen mocno rozszerza ofertę Golfa VII. Po odmianach ekologicznych i sportowych, przyszła pora na uśrednienie oferty, czyli połączenie ekologii ze sportem. Golf Variant GTD (Gran Turismo Diesel) posiada rozwinięty silnik 2.0 TDI o mocy 184 KM. Z tym silnikiem staje się bezpośrednim konkurentem dla Skody Octavii RS i Leona ST FR.

Auto nie poraża osiągami, ale nie taki jest jego cel. Ma być przede wszystkim oszczędny, jedynie ze sportową żyłką. I w tej odmianie doskonale spełnia tę rolę. Diesel rozpędza go do setki w 7,9 s, paląc przy tym średnio 4,4 l/100 km (dane producenta).

Sportowy charakter auta podkreślają zderzaki i grill o strukturze plastra miodu, przyciemnione tylne światła, nakładki progowe, 17-calowe felgi, czarne relingi dachowe i chromowane, podwójne końcówki rur wydechowych. Golf Variant GTD "siedzi" niżej o 15 mm od zwykłej wersji.

Wnętrze dobrze znane z Golfa GTI, czyli "kubełki" w charakterystyczną kratkę, sportowa kierownica, czarna podsufitka, a także liczne akcenty w kolorze Checkered Black oraz nakładki na pedały ze stali nierdzewnej.

Ceny Golfa Varianta GTD nie są znane, ale najtańsze auto będzie prawdopodobnie kosztować ok. 105 tys. zł. Premiera odbędzie się podczas Genewskiego Salonu Samochodowego w marcu. Golf do polskich salonów wjedzie w maju.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij