auto motor i sport poleca:

Nowy Volkswagen Golf pod koniec 2016 roku

Poleć ten artykuł:

Volkswagen zmierza w kierunku elektryfikacji swoich modeli, a konkretny kierunek ma nakreślić nowy Golf. Auto ma zostać pokazane pod koniec przyszłego roku. Oczywiście, jeśli wierzyć najnowszym rewelacjom.

Volkswagen Golf VIII ma zostać zaprezentowany pod koniec przyszłego roku, równolegle z odświeżonym Seatem Leonem i Skodą Octavią. Już przed wybuchem skandalu z wysokoprężnymi jednostkami Volkswagen pracował nad nową płytą podłogową, poprawioną wersją MQB. Najważniejszą zmianą w Golfie będzie opcjonalny napęd.

Niemcy według serwisu AutoCar w przyszłym roku przedstawią światu Volkswagena Golfa, który będzie korzystał z dodatkowego, 48-voltowego napędu hybrydowego. Pozwoli to osiągnąć spalanie na poziomie 3,9 l/100 km. Sercem głównym hybrydowego Golfa będzie nowy trubodoładowany, trzycylindrowy motor o pojemności  jednego litra. Do tego dołożony zostanie elektrycznie zasilany kompresor i rozrusznik-generator.

W obecnych napędach hybrydowych wykorzystuje się pełnowymiarowy silnik elektryczny. Układ 48V posiada dużych rozmiarów rozrusznik-generator, który może zostać wykorzystany, gdy kierowca potrzebuje dodatkowych koni i momentu obrotowego. Działa to również w drugą stronę, gdy samochód zwalnia, moc magazynowana jest w specjalnym rozruszniku-generatorze. Odzyskiwana energia np. podczas hamowania służy również do zasilania elektrycznego kompresora. Ta wersja napędowa przede wszystkim ma zwojować rynek amerykański. Pytanie tylko, czy po ostatnich wydarzeniach ktoś, za Oceanem traktuje poważnie markę z Wolfsburga.

Tagi: volkswagen | volkswagen golf | golf viii | hybryda

Oceń artykuł:

2,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij